Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2024 - zdjęcie 1

29 czerwca 2024 r. na boisku przy Społecznej Szkole Podstawowej w Lipicach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu gminy Grodziec. W zawodach wzięło udział 9 drużyn, w tym: 6 drużyn Seniorskich oraz 3 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.

Rywalizacja odbyła się w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami. Ostatecznie w grupie Seniorów najlepszą drużyną pożarniczą okazała się Ochotnicza Straż Pożarna w Lądku. Należy nadmienić, iż jest to szóste z rzędu zwycięstwo druhów z Lądku w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. Drugie miejsce zajęli druhowie z OSP Lipice I. Trzecie miejsce przypadło strażakom z OSP Biskupice. Kolejne miejsca zajęły jednostki: OSP Grodziec, OSP Lipice II, OSP Królików. W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych rywalizowały trzy drużyny z Grodźca, Królikowa i Lipic. Po wyrównanej walce ostatecznie najlepsza okazała się drużyna z OSP Królików, kolejne miejsca zajęli druhowie z Grodźca i Lipic. Na zakończenie zawodów uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary i medale z rąk Wójta Gminy Grodziec Mariusza Woźniaka.

Organizatorem wydarzenia była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipicach.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2024 - zdjęcie 2

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2024 - zdjęcie 3

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2024 - zdjęcie 4

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2024 - zdjęcie 5

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2024 - zdjęcie 6

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2024 - zdjęcie 7

 

 

Zadanie publiczne w zakresie wspomagającym rozwój społeczności lokalnych pn.: „Gminne zawody sportowo- pożarnicze 2024” zostało realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Grodziec