Uczciliśmy pamięć pochodzącego z Grodźca ks. abp. Bronisława Dąbrowskiego - zdjęcie 1

    W tym roku obchodziliśmy 107. rocznicę urodzin śp. ks. abp. Bronisława Dąbrowskiego (ur. 2 listopada 1917 w Grodźcu, zm. 25 grudnia 1997 w Warszawie) – polskiego duchownego rzymskokatolickiego, orionisty, biskupa pomocniczego warszawskiego w latach 1962-1993, sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski w latach 1969-1993, od 1982 arcybiskupa tytularnego pro hac vice, a od 1993 pełniącego także funkcję biskupa pomocniczego seniora archidiecezji warszawskiej.
    W niedzielę, 24 czerwca społeczność naszej gminy wspominała postać pochodzącego z Grodźca kapłana. Tradycyjnie uroczystość gminno-parafialną ku czci jego pamięci rozpoczęła msza święta celebrowana przez proboszcza parafii ks. Karola Zająca w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Grodźcu. Homilię poświęconą wybitnemu grodziecczaninowi wygłosił ks. Grzegorz Sikorski FDP.
    Po mszy udano się w procesji pod obelisk wzniesiony przez społeczność gminną na cześć ks. abp. Bronisława Dąbrowskiego, przy którym odmówiono modlitwę w intencji zmarłego oraz złożono kwiaty i zapalono znicze.
    W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, jednostek organizacyjnych gminy, poczty sztandarowe szkół (z Grodźca, Królikowa, Lipic i Biskupic), ochotniczych straży pożarnych z Lipic i Grodźca oraz mieszkańcy gminy.

Uczciliśmy pamięć pochodzącego z Grodźca ks. abp. Bronisława Dąbrowskiego - zdjęcie 2

Uczciliśmy pamięć pochodzącego z Grodźca ks. abp. Bronisława Dąbrowskiego - zdjęcie 3

Uczciliśmy pamięć pochodzącego z Grodźca ks. abp. Bronisława Dąbrowskiego - zdjęcie 4

Uczciliśmy pamięć pochodzącego z Grodźca ks. abp. Bronisława Dąbrowskiego - zdjęcie 5

Uczciliśmy pamięć pochodzącego z Grodźca ks. abp. Bronisława Dąbrowskiego - zdjęcie 6

Uczciliśmy pamięć pochodzącego z Grodźca ks. abp. Bronisława Dąbrowskiego - zdjęcie 7

Uczciliśmy pamięć pochodzącego z Grodźca ks. abp. Bronisława Dąbrowskiego - zdjęcie 8

 

Galeria fotografii.