Gminny Dzień Kobiet w Grodźcu - zdjęcie 3

Panie z gminy Grodziec w miniony piątek bawiły się na Gminnym Dniu Kobiet. Gwiazdami wieczoru byli aktor Piotr Pręgowski, znany z roli Pietrka z Rancza oraz tradycyjnie już Grodziecki Chór Męski. Jednak występy artystów to niejedyny prezent dla pań, bo czekało na nie jeszcze wiele niespodzianek. Już w wejściu do sali panowie wręczali im kwiaty, a później – jak to bywa w Grodźcu – było już tylko…ciekawiej. Z zaproszenia skorzystało ponad 300 pań. Gościem honorowym wydarzenia była I wicewojewoda Wielkopolski Karolina Fabiś-Szulc.

Wszystkich gości powitał Mariusz Woźniak, wójt gminy Grodziec. – Dobry wieczór szanowni państwo, zaś przede wszystkim dobry wieczór szanownym paniom! W imieniu własnym oraz współorganizatorów dzisiejszego wydarzenia witam serdecznie na VII Gminnym Dniu Kobiet. Jest mi niezmiernie miło, że tak licznie przyjęłyście nasze zaproszenie, a ponadto, że mam możliwość kontynuacji tego pięknego święta, zapoczątkowanego na ziemi grodzieckiej przez moją poprzedniczkę, którą serdecznie witam.

- Przypomnijmy, że po raz pierwszy spotkanie z okazji Dnia Kobiet odbyło się w 2015 roku w Lipicach, później w Zespole Szkół w Grodźcu, następnie w restauracji Wiejski Dwór w Janowie, w roku 2018 w restauracji Madera w Królikowie, w latach 2019-2020 ponownie w Wiejskim Dworze w Janowie, a po przerwie z powodu pandemii – znów spotykamy się w hali sportowej w Grodźcu. – Jak państwo widzą, przy okazji tych wszystkich wspólnych spotkań – zwiedziliśmy przez te lata też gminę Grodziec. A jako że podróże kształcą to dziś chciałbym panie zabrać także w podróż, ale w nieco innym wymiarze. Ale zanim to uczynię zgodnie z tradycją odczytam teraz wiersz, który napisałem kilka lat temu – który być może wiele pań zna lub pamięta, ale który w żadnym wypadku – mimo upływu czasu – nie stracił na aktualności. A zatem:

„Nasze drogie Panie,
życzymy Wam miłości na kolację, pożądania na śniadanie
pogody ducha, uśmiechu od ucha do ucha
a przy tym dużo zdrowia oraz wytrwałości
aby mimo trudu życia, uśmiech na Waszych twarzach nigdy nie przestał gościć życzymy cierpliwości, wakacji nie tylko w planach, ale i w rzeczywistości czekoladek, bombonierek, fajnych kiecek i innych czułości,
życzymy wszystkiego co najlepsze wieczorem i na co dzień,
by facet przed każdą z Was klęczał i zastanawiał się czy naprawdę jest Was godzien,
a jeśli już taki się trafi i daj Bóg zostanie, uwierzcie Nam – nie ma co szukać dalej, choć warunek jest jeden - wówczas nigdy nie bądźcie w sypialni na „nie” – mówił Mariusz Woźniak.

W części artystycznej jako pierwszy wystąpił Piotr Pręgowski z zespołem, wybitny aktor i odtwórca kultowych ról, znany przede wszystkim z roli Pietrka z Rańcza, który porwał panie do tańca. Po nim sceną zawładnął znany i lubiany przez wszystkich Chór Męski z Grodźca.
W międzyczasie były konkursy i losowanie nagród, w których panie ochoczo brały udział. W tym roku nagrody główne stanowiły: voucher na weekend w Rewalu dla 5 osób ufundowany przez Macieja Kwirynga, pyszny tort dla wszystkich pań sfinansowany przez Wojciecha Sapikowskiego oraz sprzęt AGD, w tym pralka zakupiona przez Mariusza Woźniaka. W gronie sponsorów nagród  znalazły się również Anna Juszczak-Kopaczewska i Anna Majda.  Dodatkową atrakcją była możliwość skorzystania z fotobudki oraz specjalnej ścianki w celu wykonania pamiątkowych zdjęć. Ponadto wszystkie panie miały zapewniony darmowy poczęstunek oraz towarzystwo ze strony mężczyzn – organizatorów wydarzenia.

Zwieńczeniem VII Gminnego Dnia Kobiet 2024 było wyróżnienie i nagrodzenie wszystkich zaangażowanych w organizację przedsięwzięcia. A byli nimi: pracownicy Urzędu Gminy Grodziec, Rada Gminy Grodziec, sołtysi, Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec,  Przedszkole Samorządowe w Grodźcu, Szkoła Podstawowa w Grodźcu, Szkoła Podstawowa w Królikowie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodźcu, grodziecki Chór Męski, restauracja MADERA w Królikowie, restauracja Wiejski Dwór w Janowie.
Imprezę zakończono zabawą taneczną z DJ Mariuszem Nadolnym i DJ Pawłem Kowalskim.

Gminny Dzień Kobiet w Grodźcu - zdjęcie 1

Gminny Dzień Kobiet w Grodźcu - zdjęcie 2

Gminny Dzień Kobiet w Grodźcu - zdjęcie 4

Gminny Dzień Kobiet w Grodźcu - zdjęcie 6

Gminny Dzień Kobiet w Grodźcu - zdjęcie 7

Gminny Dzień Kobiet w Grodźcu - zdjęcie 8

Gminny Dzień Kobiet w Grodźcu - zdjęcie 9

Gminny Dzień Kobiet w Grodźcu - zdjęcie 10

Gminny Dzień Kobiet w Grodźcu - zdjęcie 11

Gminny Dzień Kobiet w Grodźcu - zdjęcie 12

Gminny Dzień Kobiet w Grodźcu - zdjęcie 13

Gminny Dzień Kobiet w Grodźcu - zdjęcie 14

 

Do pobrania:

 

Galeria fotografii

 

Materiał filmowy z wydarzenia zrealizowany przez STUDIO 3F