Pełen niezapomnianych wrażeń profilaktyczny rajd rowerowy już za nami. W sobotę, 27 sierpnia br. miłośnicy jazdy rowerowej spotkali się na placu targowym w Grodźcu, aby pokonać wytyczony szlak liczący około 23 km. Sprzyjająca aura pogodowa zachęciła do udziału w rajdzie rekordową liczbę 160 uczestników. Na starcie rowerzyści otrzymali opaski odblaskowe oraz napoje. Było warto wyruszyć w drogę, bo na mecie rajdu w Nadleśnictwie Grodziec czekało na wszystkich wiele atrakcji i niespodzianek.

Rajd rowerowy na zakończenie wakacji - zdjęcie 1

Cykliści, podążając wytyczonym szlakiem przebiegającym przez atrakcyjnie przyrodniczo tereny gminy Grodziec, zatrzymali się w Szkole Podstawowej w Królikowie. Tam czekały na nich lody i chwila wytchnienia przed dalszą trasą. 

Na mecie rajdu natomiast pyszną zalewajkę oraz kiełbaski i kaszanki z grilla serwowało Koło Gospodyń Wiejskich w Królikowie Czwartym „K4”. W stoisku promocyjnym „DOBRE  Z LASU” Koło Gospodyń Wiejskich Sołectwa Królików przygotowało dla zgromadzonych bigos z grzybami leśnymi i dziczyzną, wędliny i  przetwory runa leśnego, ciasta z owocami leśnymi oraz ciepłe napoje.

Rajd rowerowy na zakończenie wakacji - zdjęcie 2

Dla uczestników rajdu przewidziano także liczne atrakcje pozakulinarne m.in. konkurs profilkatyczny  z atrakcyjnymi nagrodami w postaci akcesoriów rowerowych oraz zabawy taneczne i edukacyjne (tor przeszkód z alkogoglami).
Stowarzyszenie „Bezpieczny Konin” działające przy Komendzie Miejskiej Policji w Koninie w ramach realizacji zadania publicznego o charakterze gminnym w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w Gminie Grodziec w roku 2022 przekazywało na starcie gadżety odblaskowe, a w swym stoisku cenne informacje na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa i profilaktyki. Uczestnicząca w rajdzie OSP Lądek zapraszała na prezentację udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Rajd rowerowy na zakończenie wakacji - zdjęcie 3

W namiocie profilaktycznym promowano profilaktykę przez zabawę. Animatorzy zapraszali do warsztatów kreatywnych, zabaw oraz konkurencji ruchowo-sprawnościowych w tematyce promocji zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień.

O bezpieczeństwo na drodze podczas rajdu zadbała OSP Grodziec i funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Koninie, opiekę medyczną zapewniła Pani Wanda Latańska, a profesjonalne nagłośnienie Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu.

Rajd rowerowy na zakończenie wakacji - zdjęcie 4

W stoisku PISOP w ramach współpracy partnerskiej Pan Hubert Łaganowski – doradca Stowarzyszenia Centrum PISOP – „Wielkopolska Wiara” udzielał bezpłatnych konsultacji dla przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Każdy przekraczający linię mety otrzymał numerek, który pozwolił na wzięcie udziału w losowaniu   roweru ufundowanego przez firmę BUD-AN Sp. z o.o. z Kalisza. Odjechała nim szczęśliwa mieszkanka Białej Kolonii.

Organizatorami rajdu byli: Wójt Gminy Grodziec i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grodźcu. Partnerem wydarzenia było Nadleśnictwo Grodziec.

Rajd rowerowy na zakończenie wakacji - zdjęcie 5

Rajd rowerowy na zakończenie wakacji - zdjęcie 6

Rajd rowerowy na zakończenie wakacji - zdjęcie 7

Rajd rowerowy na zakończenie wakacji - zdjęcie 8

 

 

Galeria fotografii.

Relacja z wydarzenia w KNTV24.