Ukoronowanie całorocznego trudu i pracy rolników z powiatu konińskiego odbyło się 21 sierpnia br. w Rychwale. Zainaugurowała je msza święta dziękczynna w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy. Po mszy barwny korowód dożynkowy przeszedł do Parku Miejskiego, gdzie miały miejsce kolejne obrzędy dożynkowe z tradycyjnym przekazaniem chleba. Gminę Grodziec podczas dożynek reprezentowali przedstawiciele władz samorządowych oraz sołectw: Królików i Królików Czwarty.

Po raz dwudziesty rozstrzygnięto konkurs „Powiatowy Rolnik Roku”. W tegorocznej edycji nominowano dziesięć gospodarstw z powiatu konińskiego, a statuetki „Żniwiarza” powędrowały do pięciu z nich. Wśród zwycięzców konkursu znaleźli się Państwo Monika i Piotr Czajczyńscy z Łagiewnik gm. Grodziec.

Podczas obchodów wyłoniono także zwycięzców konkursu „Na najpiękniejszy wieniec dożynkowy”. Za najpiękniejszy uznano kompozycję przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich „Broniczanki” z gminy Rychwał. Wieniec reprezentujący gminę Grodziec wykonany przez Sołectwo Królików i Sołectwo Królików Czwarty otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy!

Dożynki powiatowo-gminno-parafialne w Rychwale – rolnicy dziękowali za tegoroczne plony - zdjęcie 1

Dożynki powiatowo-gminno-parafialne w Rychwale – rolnicy dziękowali za tegoroczne plony - zdjęcie 2

Dożynki powiatowo-gminno-parafialne w Rychwale – rolnicy dziękowali za tegoroczne plony - zdjęcie 3

Dożynki powiatowo-gminno-parafialne w Rychwale – rolnicy dziękowali za tegoroczne plony - zdjęcie 4

Dożynki powiatowo-gminno-parafialne w Rychwale – rolnicy dziękowali za tegoroczne plony - zdjęcie 5

 

Galeria fotografii.