Ukoronowanie całorocznego trudu i pracy rolników z powiatu konińskiego odbyło się 6 września br. w Licheniu Starym (gm. Ślesin). Uroczystość odbyła się w Bazylice Najświętszej Marii Panny Licheńskiej. Gminę Grodziec podczas dożynek reprezentowali przedstawiciele władz samorządowych oraz Stowarzyszenia Klub Seniorów „Ale Babki Grodzieszczanki”.

Dożynki powiatowe w Licheniu Starym 2020 - zdjęcie 1

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza św., po której chleb z tegorocznych zbóż na ręce Starosty Konińskiego Stanisława Bielika oraz Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin Mariusza Zaborowskiego przekazali starostowie dożynek. Podczas dożynek wyłoniono także zwycięzców konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Do konkursu zostało zgłoszonych 13 wieńców wykonanych przez delegacje z powiatu konińskiego. Za najpiękniejszy uznano kompozycję przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sławsku (gm. Rzgów). Wieniec reprezentujący gminę Grodziec wykonany przez członków Stowarzyszenia Klub Seniorów „Ale Babki Grodzieszczanki” otrzymał wyróżnienie.

Dożynki powiatowe w Licheniu Starym 2020 - zdjęcie 2

Dalsza część obchodów odbyła się w Sali Całunu Turyńskiego, gdzie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Powiatowy Rolnik Roku 2020”. Do konkursu nominowano 9 gospodarstw z następujących gmin: Kazimierz Biskupi, Rychwał, Kleczew, Ślesin, Sompolno, Kramsk oraz Grodziec. Wśród zwycięzców konkursu, którzy otrzymali statuetkę Żniwiarza znaleźli się Państwo Maria i Sebastian Staszakowie z Biskupic (gm. Grodziec). Gratulujemy!

Dożynki powiatowe w Licheniu Starym 2020 - zdjęcie 3

Dożynki powiatowe w Licheniu Starym 2020 - zdjęcie 4

 

Galeria fotografii