Ukoronowanie całorocznego trudu i pracy rolników z powiatu konińskiego odbyło się 6 września br. w Licheniu Starym (gm. Ślesin). Uroczystość odbyła się w Bazylice Najświętszej Marii Panny Licheńskiej. Gminę Grodziec podczas dożynek reprezentowali przedstawiciele władz samorządowych oraz Stowarzyszenia Klub Seniorów „Ale Babki Grodzieszczanki”.

Dożynki powiatowe w Licheniu Starym 2020 - zdjęcie 1

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza św., po której chleb z tegorocznych zbóż na ręce Starosty Konińskiego Stanisława Bielika oraz Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin Mariusza Zaborowskiego przekazali starostowie dożynek. Podczas dożynek wyłoniono także zwycięzców konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Do konkursu zostało zgłoszonych 13 wieńców wykonanych przez delegacje z powiatu konińskiego. Za najpiękniejszy uznano kompozycję przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sławsku (gm. Rzgów). Wieniec reprezentujący gminę Grodziec wykonany przez członków Stowarzyszenia Klub Seniorów „Ale Babki Grodzieszczanki” otrzymał wyróżnienie.

Dożynki powiatowe w Licheniu Starym 2020 - zdjęcie 2

Dalsza część obchodów odbyła się w Sali Całunu Turyńskiego, gdzie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Powiatowy Rolnik Roku 2020”. Do konkursu nominowano 9 gospodarstw z następujących gmin: Kazimierz Biskupi, Rychwał, Kleczew, Ślesin, Sompolno, Kramsk oraz Grodziec. Wśród zwycięzców konkursu, którzy otrzymali statuetkę Żniwiarza znaleźli się Państwo Maria i Sebastian Staszakowie z Biskupic (gm. Grodziec). Gratulujemy!

Dożynki powiatowe w Licheniu Starym 2020 - zdjęcie 3

Dożynki powiatowe w Licheniu Starym 2020 - zdjęcie 4

 

Galeria fotografii

 

    W ostatnim czasie w celu zwiększenia bezpieczeństwa nocą i jednocześnie ograniczenia wydatków związanych z utrzymaniem przestarzałej infrastruktury oświetleniowej Gmina Grodziec zainwestowała w oświetlenie energooszczędne typu LED. Udało się to dzięki wygospodarowaniu z budżetu gminy ponad 400 000,00 zł na ten cel i współpracy ze Spółką Oświetlenie Uliczne i Drogowe Sp. z o.o. z siedzibą w Kaliszu.

    Nowy projekt zakłada:

  • wymianę przestarzałych opraw rtęciowych i sodowych na oprawy typu LED w m.Biskupice, Królików, Lipice, Wielołęka;
  • budowę oświetlenia typu LED przy ul. Wiejskiej w Grodźcu;
  • budowę oświetlenia ulicznego typu LED Królików - Łagiewniki;
  • budowę oświetlenia ulicznego typu LED Królików - Kolonia Biała;
  • wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. 1) budowa oświetlenia ulicznego typu LED Grodziec-Wielołęka; 2) - budowa oświetlenia ulicznego typu LED Grodziec-Lipice; 3) - budowa oświetlenia ulicznego typu LED w m. Aleksandrówek; - budowa oświetlenia ulicznego typu LED w m. Janów; - budowa oświetlenia ulicznego typu LED w m. Grodziec – ul. Młyńska.

    Pierwsze efekty prac widać już m.in. w Biskupicach, ale docelowo zadaniem zostanie objęta niemal cała gmina.

Będzie taniej i bezpieczniej. Inwestujemy w LED-y!  - zdjęcie 1

 

    Nowy rok szkolny przyniósł także zmiany kadrowe w społecznych szkołach podstawowych w Lipicach i Biskupicach. Po 28 latach prowadzenia placówki ze stanowiskiem Dyrektora Szkoły Podstawowej w Lipicach pożegnał się Pan Andrzej Wysocki. Po 31 latach „dyrektorowania” na zasłużoną emeryturę przeszedł także Pan Ryszard Kaczmarek – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Biskupicach.

    Z dniem 1 września 2020 r. stanowiska dyrektorów społecznych szkół w Lipicach i Biskupicach objęły odpowiednio: Pani Ewa Pałubicka oraz Pani Ewa Staszak.

    Z tej okazji 2 września br. w Urzędzie Gminy Grodziec odbyło się spotkanie, podczas którego wójt gminy Mariusz Woźniak wraz z przewodniczącym rady Zenonem Olejniczakiem symbolicznie podziękowali ustępującym dyrektorom za lata pracy i trud włożony w prowadzenie placówek oświatowych na terenie gminy – a ich następcom złożyli serdeczne gratulacje z okazji objęcia tak zaszczytnej funkcji.

Nowi dyrektorzy podstawówek w Lipicach i Biskupicach - zdjęcie 1