Wójt Gminy Grodziec wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grodźcu zorganizowali wypoczynek wakacyjny dla 90 uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Grodziec.

Bogaty program półkolonii, które odbyły się w dniach od 27 czerwca do 1 lipca obejmował zajęcia o charakterze profilaktyczno-wypoczynkowym połączone z  wizytą m.in. w: parku rozrywki „Mandoria” w Rzgowie koło Łodzi, skansenie w Biskupinie wraz z przejazdem kolejką wąskotorową Biskupin-Wenecja, parku trampolin „Stacja Grawitacja” w Poznaniu, Zamku i Arboretum Kórnickim oraz  kinie i Aquaparku w Kaliszu.

Każdy dzień obfitował w niezapomniane wrażenia i aktywny wypoczynek. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach garncarskich, zajęciach profilaktyczno-plastycznych, rozgrywkach sportowych i zajęciach z robotyki. Specjalnie też dla nich funkcjonariusze Komendy Policji w Rychwale przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa i profilaktyki.

Podczas półkolonii dzieci miały zapewnioną opiekę wychowawców, posiłki oraz napoje. Na zakończenie turnusu wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Wrócili cali, zmęczeni i szczęśliwi! - półkolonie letnie 2022 - zdjęcie 1

Wrócili cali, zmęczeni i szczęśliwi! - półkolonie letnie 2022 - zdjęcie 2

Wrócili cali, zmęczeni i szczęśliwi! - półkolonie letnie 2022 - zdjęcie 3

Wrócili cali, zmęczeni i szczęśliwi! - półkolonie letnie 2022 - zdjęcie 4

Wrócili cali, zmęczeni i szczęśliwi! - półkolonie letnie 2022 - zdjęcie 5

Wrócili cali, zmęczeni i szczęśliwi! - półkolonie letnie 2022 - zdjęcie 6

Wrócili cali, zmęczeni i szczęśliwi! - półkolonie letnie 2022 - zdjęcie 7

 

Galeria fotografii.

 

Wyjazdem do parku rozrywki „Mandoria" w miejscowości Rzgów w województwie łódzkim  rozpoczęliśmy dziś „Półkolonie letnie 2022” dedykowane uczniom szkół podstawowych z terenu gminy Grodziec. Z bogatej oferty półkolonii zorganizowanych przez grodziecki samorząd w ramach działalności GKRPA skorzysta ogółem 90 dzieci w okresie od 27 czerwca do 1 lipca.

Wszystkim uczestnikom półkolonii (dzieciom i ich opiekunom) życzymy pięknej pogody, niezapomnianych wrażeń oraz bezpiecznych powrotów.

PÓŁKOLONIE CZAS ZACZĄĆ! - zdjęcie 1

PÓŁKOLONIE CZAS ZACZĄĆ! - zdjęcie 2

PÓŁKOLONIE CZAS ZACZĄĆ! - zdjęcie 3

PÓŁKOLONIE CZAS ZACZĄĆ! - zdjęcie 4

PÓŁKOLONIE CZAS ZACZĄĆ! - zdjęcie 5

 

Galeria fotografii.

 

Darmowe zamki dmuchane, animacje, zabawy i konkursy profilaktyczne – to tylko niektóre atrakcje Dnia Dziecka pn. „Z profilaktyką na Ty”, który odbył się 4 czerwca w Lipicach.

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 1

W sobotnie popołudnie, słoneczna pogoda zgromadziła na boisku przy Społecznej Szkole Podstawowej w Lipicach nie tylko najmłodszych, ale również wielu mieszkańców gminy Grodziec. Podczas tegorocznego Dnia Dziecka, który odbył się w duchu propagowania zdrowego stylu życia i profilaktyki uzależnień dzieci mogły skorzystać z wielu przygotowanych dla nich atrakcji.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadbali uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lipicach. Zgromadzona publiczność mogła podziwiać dzieci zarówno podczas prezentacji tanecznych jak i wokalnych. Na scenie wystąpiła również gościnnie Orkiestra Dęta Parafii Królików. Kulminacyjnym punktem imprezy było jednak rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. „Żyj zdrowo” i wręczenie laureatom dyplomów oraz nagród rzeczowych. W ramach profilaktyki przez zabawę dla dzieci zorganizowano  konkurencje sprawnościowe z nagrodami pn. „Ścieżka Zdrowia”, animacje i konkursy profilaktyczne oraz prezentacje sprzętu strażackiego OSP Lądek połączoną z nauką udzielania pierwszej pomocy. Najmłodszym wiele radości dostarczyło spotkanie z Grupą Motocyklową Jocker'S Grodziec oraz Stowarzyszeniem „Bezpieczny Konin” działającym przy KMP w Koninie, które przekazywało ulotki i gadżety odblaskowe. Były także darmowe dmuchańce, modelowanie balonów, malowanie buzi oraz bańki mydlane. O podniebienia uczestników zadbała Rady Rodziców Społecznej Szkoły Podstawowej w  Lipicach. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił DJ Capri.

Jak na święto dzieci przystało – było kolorowo, smacznie i radośnie.

Organizatorami wydarzenia byli: Rada Rodziców SSP w Lipicach, Gminny Zarząd TPD w Grodźcu, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grodźcu, Wójt Gminy Grodziec.  

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 2

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 3

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 4

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 5

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 6

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 7

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 8

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 9

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 10

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 11

 

Galeria fotografii.