Wrócili szczęśliwi i pełni wrażeń! – półkolonie letnie 2024 zakończono! - zdjęcie 1

 

Wójt Gminy Grodziec wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grodźcu zorganizowali wypoczynek wakacyjny dla 90. uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Grodziec. Bogaty program półkolonii, które odbyły się w dniach 24-28 czerwca 2024 r. obejmował zajęcia o charakterze profilaktyczno-wypoczynkowym połączone z wizytą m.in.: w Zoo Safari w Borysewie, na uniejowskich termach, kinie w Zagórowie, Opactwie Cystersów w Lądzie, Muzeum w Rogalinie, galerii „Pestka" i parku trampolin „Stacja Grawitacja" w Poznaniu, Muzeum Okręgowym w Gosławicach i w konińskiej Farze.

Każdy dzień obfitował w niezapomniane wrażenia i aktywny wypoczynek. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach profilaktyczno-plastycznych pn. „Jak unikać uzależnień” i sportowych. Specjalnie dla nich funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Koninie wraz z sierżantem „Pyrkiem” i Komisariatu Policji w Rychwale przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wakacji i profilaktyki uzależnień, a strażacy z OSP Grodziec uczyli jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas bezpłatnych dla uczestników półkolonii dzieci miały zapewnione ubezpieczenie, opiekę wychowawców, posiłki oraz napoje. Na zakończenie turnusu wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki oraz słodkości, a od firmy świadczącej usługę transportową „PUT Sapikowski Wojciech” – pyszne lody.

 

 

90. dzieci ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Grodziec 24 czerwca rozpoczęło pierwszy dzień półkolonii letnich zorganizowanych przez Gminę Grodziec w ramach działalności GKRPA.

Na uczestników wypoczynku czekają niezapomniane przygody i odwiedzenie wielu ciekawych miejsc m.in.: zwiedzanie Zoo Safari w Borysewie, pobyt na uniejowskich termach, kino w Zagórowie, Opactwo Cystersów w Lądzie, Muzeum Pałac w Rogalinie, galeria „Pestka" i park trampolin „Stacja Grawitacja" w Poznaniu i Muzeum Okręgowe w Gosławicach.

- Wszystkim uczestnikom letnich wojaży życzę przede wszystkim niespożytych sił i energii, by móc zrealizować bardzo bogaty, przygotowany właśnie z myślą o Waszych pasjach i zainteresowaniach, scenariusz półkolonii – podkreśla wójt.

Półkolonie czas zacząć! - zdjęcie 1